PRAKTICKÝ LÉKAŘ - MUDr. Poláková, s.r.o.

Mánesova 646, 500 02 Hradec Králové 1

IČO 28785843, DIČ CZ28785843
Sp. zn.: C 27306 u KS v HK
Datová schránka: cj6jxx8

tel.: 495 521 928

Vitamín C je snad nejznámější ze všech vitamínů. Čím to je? Možná tím, že jde o mimořádně silný antioxidant s širokým rozsahem. Možná tím, že je všestranným ochráncem buněčných struktur. Přímo na buněčné úrovni bojuje proti volným radikálům, aby zabraňoval degenerativním procesům, stárnutí, ale i vzniku mnoha typů onemocnění. Jelikož ho nedokážeme syntetizovat, musíme ho přijmout zvenčí - stravou, v tabletách nebo nejefektivněji v infuzích, kdy vit.C neprochází střevem, ale do těla se dostává přímo žílou do krve a odpadá pak "drahé močení".Vitamín C je doslova všelékem.

 

Zde je výčet hlavních léčivých účinků vitamínu C, rozhodně však není konečný.

  • Vitamín C má antioxidační, protizánětlivé účinky, aktivuje buněčný metabolismus. 
  • Posiluje imunitu. Působí proti virům, bakteriím, plísním. 
  • Pomáhá bojovat s infekcemi, ale má také regenerační vlastnosti. 
  • Je důležitý pro zdraví celého pohybového ústrojí – správný stav kostí, chrupavek, zubů nebo sliznic. Podporuje hojení. Bez vit.C neexistuje syntéza kolagenu !
  • Povzbuzuje organismus při únavě a vyčerpání, je proti stresu. Detoxikuje cizorodé látky v játrech.
  • Podporuje krvetvorbu.
  • .....a další účinky třeba proti vráskám, proti nádorovým buňkám, podpůrná léčba mnoha onemocnění, alergií, infekcí, revmatologie, artritidy , pomáhá  k cílenému odstranění rakovinných buněk, má pozitivní účinek na elasticitu kůže a tvorbu kolagenu

 

VYŠŠÍ KONCENTRACE VITAMÍNU C V KRVI (10–15X VYŠŠÍ) POTŘEBNÁ PRO PREVENTIVNÍ A TERAPEUTICKÉ (LÉČEBNÉ) EFEKTY, ZAJIŠŤUJÍCÍ SPRÁVNOU FUNKCI PRO IMUNITNÍ, NERVOVÝ A KARDIOVASKULÁRNÍ SYSTÉM, SE DOCÍLÍ POUZE INFUZNÍM (NITROŽILNÍM) PODÁNÍM – INTRAVENÓZNÍ FORMOU VITAMÍNU C (V DÁVCE 100 MG/KG HMOTNOSTI, TEDY 7,5 G VITAMÍNU). TATO DÁVKA NENÍ U PACIENTŮ S NORMÁLNÍMI LEDVINOVÝMI FUNKCEMI DOPROVÁZENA NEŽÁDOUCÍMI ÚČINKY.

INFUZE VITAMÍNU C NEOBSAHUJE KONZERVANTY, JDE O LÁTKU TĚLU VLASTNÍ, TUDÍŽ NA NI NENÍ ALERGIE.

JEDNODUCHÝM VPICHEM DO ŽÍLY SE ZAVEDE KANYLA, KTEROU DO KRVE PROUDÍ INFUZE VITAMÍNU C. DOBA OŠETŘENÍ JE ASI 30 MINUT. PŘI CHŘIPCE NEBO NACHLAZENÍ JE POTŘEBA OPAKOVAT PROCEDURU 2–3X TÝDNĚ, JAKO PREVENCE JE DOPORUČENA APLIKACE 1x TÝDNĚ PO DOBU 5-6 TÝDNŮ, HLAVNĚ V ZIMNÍCH MĚSÍCÍCH NEBO PŘI HOJENÍ. 

PO APLIKACI CCA 24 HODIN JE DŮLEŽITÉ DODRŽOVAT PITNÝ REŽIM (2 L DENNĚ), OMEZIT POTRAVINY, KTERÉ PODPORUJÍ VZNIK LEDVINOVÝCH KAMENŮ (KÁVA, KAKAO, ČOKOLÁDA, FAZOLE), A MOČOPUDNÉ LÉKY.

OŠETŘENÍ INFUZNÍ TERAPIÍ SE NEDOPORUČUJE PACIENTŮM S LEDVINOVÝMI KAMENY ČI POŠKOZENÍM LEDVIN, U ANÉMIÍ, TĚHOTNÝM NEBO KOJÍCÍM MATKÁM, U NEMOCNÝCH TRPÍCÍCH NADMĚRNÝM UKLÁDÁNÍM ŽELEZA V TĚLE.